אודות המיזם

למה יום ז׳ באדר?

יום ז’ באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבנו, המנהיג הראשון של העם היהודי, נבחר כיום להרבות בתורת החכמים, וכיום לציין את שמות חכמי ישראל, שיום פטירתם נעלם מאתנו. יום לימוד והילולה בקרב קהילות, קבוצות, משפחות וחבורות בארץ ובעולם. יום שיחבר את כל העם לעוצמת מנהיגותם של חכמי ישראל, מהם ניתן ללמוד תרבות, יהודית, חכמה. 

הלימוד בהילולת החכמים מתאים לכל קבוצות הגיל ולכל גווני האוכלוסייה. הלימוד ייעשה בקהילות, במשפחות, בבתי כנסת, בכיתות בבתי ספר, במפגשי סטודנטים, בפעילויות נוער, במסגרות עבודה שונות, ובכל חבורה וקבוצה שירצו לדובב שפתי ישנים, להעשיר, להתברך ולהעמיק בלמידה.

איך עושים את זה?

תכני הלימוד להילולת החכמים יילמדו מתוך הספרייה הדיגיטלית של ‘החכם היומי’ כל ישראל חברים. האפשרויות שעומדות לרשות החפצים בלימוד הן רבות ומגוונות, ולרשות עורכי האירועים וקבוצות הלומדים תעמוד ערכת לימוד הכוללת: דפי הסבר, דוגמאות ללמידה, כרטיס הילולה, וקלפי הפעלה. הערכה והאירועים יופיעו באתר ייעודי למיזם ויאפשרו חווית למידה מאתגרת ומעניינת.

מובילי האירועים יוכלו להזמין את הקהל להשתתף בהילולת החכמים, ובמהלך האירועים יוכלו הלומדים לשתף ולהעלות לאתר המיזם תמונות, סרטונים, וסיפורים אישיים וקהילתיים מהאירוע.

אפשר לומר, במה שידוע כי כל אחד קיבל חלקו בתורה בסיני

ועתה, אחר שרבו הדורות, כמעט נשתכחה תורתם של כמה וכמה מחכמי ישראל, ואין יודע ואין זוכר, וחלקם גם יום פטירתם נעלם מאתנו, ואין מדליקים נר לעילוי נשמתם. ולנו יש את האחריות ויש את הזכות, לאחד בין כל חלקי העם, להמשיך וללמוד מתורתם ובכך להחיות את חכמתם. ובהילולת החכמים, אנו מרבים את הברכה, ותהיה זכותם של החכמים עלינו על ביתנו ועל כל עם ישראל.

כי בכל דור ודור ובכל צדיק וחכם, העוסק בתורה, מתפשטת בו נשמת משה רבינו

כל ישראל חברים

מצוינות חינוכית ומנהיגות מקומית בפריפריה תוך טיפוח יהדות ישראלית מחברת אליאנס: כל ישראל חברים (כי”ח) הוא ארגון חינוכי ישראלי, שנוסד בשנת 1860 בצרפת, וחולל שינוי חינוכי וקהילתי עצום בעולם היהודי. כיום בישראל, ‘כל ישראל חברים’ מעודד מצוינות חינוכית ומנהיגות מקומית בפריפריה, מטפח יהדות ישראלית מחברת, ויוצר חיבורים למסורת יהדות ספרד וליהדות צרפת.

‘כל ישראל חברים’ יוזם תכניות התערבות והעצמה בבתי ספר ובקהילה, ומכשיר עתודות חינוכיות ומנהיגות מקומית כאמצעי לשינוי חינוכי-חברתי בר קיימא. מתוך תפישה כוללת של חיבורים בין הישגים לימודיים לתהליכי זהות, ‘כל ישראל חברים’ מנכיח מסורת יהודית מגוונת, מכילה ומחברת.

החכם היומי

החכם היומי הוא פרויקט שימור ותיעוד אינטרנטי המכיל מאגר מידע עשיר על חכמי ישראל בדורות האחרונים ודברי תורתם. המסורת היהודית העשירה של היהודים הספרדים ויהודי ארצות האסלאם, ובפרט המפגש הפתוח והפורה של מסורת זו עם המודרנה, המציפים זהות יהודית מתונה, מכילה, שאינה כופה את ערכיה; יהדות שבמרכזה ערכים חברתיים – מוסריות, אתיקה, אנושיות. הן כעת נחלת כלל החברה הישראלית.

ונשמת משה תנצוץ בנשמת ישראל

השותפים שלנו

לרישום אירוע והזמנת ערכה

To register an event and order a kit

אנחנו שמחים שהחלטתם לקחת חלק במיזם ז’ באדר – כל ישראל חכמים.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם.

Thank you for choosing to take part in the 7th of Adar initiative of Kol Israel Haverim. Please fill out your contact information, and we will get back to you soon.