אודות המיזם

למה יום ז׳ באדר?

יום ז’ באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבנו, המנהיג הראשון של העם היהודי, יום זה נבחר כיום להרבות בתורת החכמים, ולציין שמות חכמי ישראל, שיום פטירתם נעלם מאתנו. יום לימוד והילולה בקרב קהילות, קבוצות, משפחות וחבורות בארץ ובעולם. יום שיחבר את כל העם לעוצמת מנהיגותם של חכמי ישראל, מהם ניתן ללמוד תרבות, יהודית, חכמה.

במהלך השבוע בו חל יום ז' באדר נקיים מאות אירועי לימוד ותרבותציון היום יכול להתקיים בדרכים שונות ומותאמות והוא ייעשה בקהילות, במשפחות, בבתי כנסת, בבתי ספר, במפגשי סטודנטים, בפעילויות נוער, במסגרות עבודה שונות, ובכל חבורה וקבוצה שירצו להעשיר, להתברך ולהעמיק, לייצר לעצמם חווית למידה מיוחדת ולדובב שפתי ישנים.

תכני הלימוד להילולת החכמים יילמדו מתוך הספרייה הדיגיטלית של 'החכם היומי' כל ישראל חברים. לרשות מצייני היום, הלומדים ועורכי אירועי הלימוד תעמוד ערכת לימוד הכוללת: דפי הסבר, דוגמאות ללמידה, כרטיס הילולה, וקלפי הפעלה.

הלימוד בהילולת החכמים מתאים לכל קבוצות הגיל ולכל גווני האוכלוסייה. הלימוד ייעשה בקהילות, במשפחות, בבתי כנסת, בכיתות בבתי ספר, במפגשי סטודנטים, בפעילויות נוער, במסגרות עבודה שונות, ובכל חבורה וקבוצה שירצו לדובב שפתי ישנים, להעשיר, להתברך ולהעמיק בלמידה.

איך עושים את זה?

באפשרותכם לבחור את אופי האירוע, ולהחליט אם הנכם מעוניינים בקיום אירוע שבו ישתתפו אנשים נוספים או שהנכם מעוניינים בציון היום במסגרת פרטית או משפחתית.

בחרו את החכם או החכמה מתוך הספרייה הדיגיטלית באתר החכם היומי – כל ישראל חברים, הכנסו לאתר הילולת חכמים, מלאו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר.

זכרו, לשתף אותנו בתמונות  באינסטגרם, באתר, בפייסבוק, ובכך להיות שותפים בהפצת תרבות יהודית חכמה.

ועתה, אחר שרבו הדורות, כמעט נשתכחה תורתם של כמה וכמה מחכמי ישראל, ואין יודע ואין זוכר, וחלקם גם יום פטירתם נעלם מאתנו, ואין מדליקים נר לעילוי נשמתם. ולנו יש את האחריות ויש את הזכות, לאחד בין כל חלקי העם, להמשיך וללמוד מתורתם ובכך להחיות את חכמתם וביום ז' באדר אנו מרבים את הברכה.

כל ישראל חברים

מצוינות חינוכית ומנהיגות מקומית בפריפריה תוך טיפוח יהדות ישראלית מחברת.

אליאנס: כל ישראל חברים (כי”ח) הוא ארגון חינוכי ישראלי, שנוסד בשנת 1860 בצרפת, וחולל שינוי חינוכי וקהילתי עצום בעולם היהודי. כיום בישראל, ‘כל ישראל חברים’ מעודד מצוינות חינוכית ומנהיגות מקומית בפריפריה, מטפח יהדות ישראלית מחברת, ויוצר חיבורים למסורת יהדות ספרד וליהדות צרפת.

‘כל ישראל חברים’ יוזם תכניות התערבות והעצמה בבתי ספר ובקהילה, ומכשיר עתודות חינוכיות ומנהיגות מקומית כאמצעי לשינוי חינוכי-חברתי בר קיימא. מתוך תפישה כוללת של חיבורים בין הישגים לימודיים לתהליכי זהות, ‘כל ישראל חברים’ מנכיח מסורת יהודית מגוונת, מכילה ומחברת.

'כל ישראל חברים' יוזם תכניות התערבות והעצמה בבתי ספר ובקהילה, ומכשיר עתודות חינוכיות ומנהיגות מקומית כאמצעי לשינוי חינוכי-חברתי בר קיימא. מתוך תפישה כוללת של חיבורים בין הישגים לימודיים לתהליכי זהות, 'כל ישראל חברים' מנכיח מסורת יהודית מגוונת, מכילה ומחברת.

ונשמת משה תנצוץ בנשמת ישראל

השותפים שלנו

לרישום אירוע והזמנת ערכה

To register an event and order a kit

אנחנו שמחים שהחלטתם לקחת חלק במיזם ז' באדר – כל ישראל חכמים.
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם.

Thank you for choosing to take part in the 7th of Adar initiative of Kol Israel Haverim. Please fill out your contact information, and we will get back to you soon.